More

  Џенифер Лопез пристигна во Белград: Пристигна со приватен авион на забавата на милионерот

  spot_img

  Популарната Џеј Ло повторно доаѓа во главниот град на Србија.

  Џенифер Лопез пристигнува на приватна забава на бизнисмен кој за тоа платил ни помалку ни повеќе туку 200.000 евра, како што дознава „Курир“.

  Латино дивата на крајот на мај ќе слета со приватен авион на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, каде на пистата ќе ја чека луксузно возило кое ќе ја однесе до локацијата каде ќе се организира забавата.

  Овој моќен човек веќе организираше забави на кои присуствуваа ѕвезди од светскиот џет-сет, а сега на ред е светски познатата дива да биде меѓу неговите гости. Додуша чини пари, но според изворот не жали што ја олабавил чантата.

  „Џенифер треба да биде на забавата два часа. Се беше договорено преку нејзините агенти. Во цената е вклучен трансферот на пејачката, престојот и дружењето со роденденското момче и неговите гости. Познато е дека тој слетува на аеродромот околу шест часот. Од аеродромот до локацијата каде што ќе се одржи прославата треба да се вози еден час. Таму ќе остане уште час-два, по што ќе се врати во Америка. Нејзиниот тим не побара никакви дополнителни услови, само медиумите да не присуствуваат на настанот, ниту пак гостите да ја вознемируваат со разговор“, изјавил изворот за споменатиот портал.

  Холивудската ѕвезда во нашата земја ќе дојде во придружба на својот тим.

  „Нејзиниот сопруг Бен Афлек нема да биде со неа, тоа е сигурно. Сите други детали за нејзиното пристигнување ќе бидат познати пред нејзиното пристигнување. Секако, во договорот стои и дека доколку пејачката биде спречена поради некој поголем интерес, има право да го откаже доаѓањето и во тој случај парите ќе бидат вратени“, вели изворот.

  Џенифер Лопез по втор пат доаѓа во Србија.Да потсетиме, таа имаше концерт во 2012 година во белградска Арена. Потоа даде интервју за медиумите дека е воодушевена од нашиот главен град и дека би сакала повторно да се врати во Србија. Таа желба наскоро ќе се оствари.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img