More

  Џенифер Лопез ќе им даде на фановите интимен поглед на нејзиниот живот

  spot_img

  Џенифер Лопез ќе им даде на фановите интимен поглед на нејзиниот живот
  Џенифер Лопез се смее, плаче и танцува во трејлерот на нејзиниот автобиографски филм Halftime.

  Новиот трејлер за претстојниот филм се фокусира на животот на 52-годишната пејачка, давајќи им на гледачите поглед на повеќедецениската кариера на пејачката и нејзината приземна, работна етика и љубов кон семејството, кои и дадоа долговечност на иконата. . Филмот ќе биде премиерно прикажан на 8 јуни (ќе го отвори Филмскиот фестивал Tribeca 2022) и ќе биде достапен за гледање на Нетфликс на 14 јуни. „На полувремето ќе биде прикажана Џенифер Лопез како мајка, уметник, а филмот ќе покаже и како таа го користела својот глас за поголема цел“.

  Во трејлерот се спомнуваат и осудите на јавноста и медиумите на почетокот на нејзината кариера – ја нарекуваа се, од дива до сериска невеста. „Навистина верував во она што го кажаа“, рече Џенифер за медиумската лудило. Таа открива дека имала големи проблеми со самодовербата. „Беше тешко. Имав многу лоша слика за себе. Морав да откријам кој сум и да верувам во тоа“.

  Нејзиниот сегашен (и поранешен) вереник Бен Афлек, кој исто така направи интервју за филмот, вели дека проверил со Џенифер за да види како таа се чувствува кога ќе се соочи со медиумско внимание и критика. „Еднаш ѝ реков: „Не ти пречи тоа? А таа рече: „Тоа го очекував“.

  Можеме да ја видиме и ѕвездата додека телефонски се спротивставува на член на нејзиниот тим, разговорот би требало да се случи пред нејзиното појавување на Супербоул во 2020 година. „Се обидувам да ви дадам нешто суштинско. Сакам нешто вистинско!“

  Иако филмот се занимава со некои од најтешките моменти во нејзината кариера, таа ги истакнува и нејзините најголеми достигнувања, од пофалби од критичарите на нејзиниот филм Hustlers до нежни моменти со нејзините 14-годишни близнаци Макс и Ема. Во трејлерот тој ја објаснува својата кариера со следните зборови: „Ова не го правам за награда, го правам за да се поврзам со луѓето и да ги натерам да почувствуваат нешто, бидејќи и јас сакам да го почувствувам тоа“.

  Нејзините обожаватели со нетрпение го очекуваат филмот и очекуваат многу од него, се вели во трејлерот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img