More

  Џенаро Гатузо е новиот тренер на Хајдук

  spot_img

  Хајдук потврди дека нов тренер на тимот е италијанскиот стратег, легендарниот Џенаро Гатузо.

  Откако не успеаја да се договорат со Иван Јуриќ, челниците на Хајдук успеаја да го ангажираат Џенаро Гатузо.

  „Хајдук со посебно задоволство може да потврди дека нашиот прв тим во новата сезона ќе го води легендарниот Џенаро Гатузо! Тој потпиша договор до летото 2026 година, а во Сплит пристигнува наредната недела, на почетокот за подготовките на првиот тим, кога и официјално ќе го презентираме“, стои во соопштението на Хајдук.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img