More

  Ракометот во Варна заврши со 17 голови разлика

  spot_img

  Македонската младинска машка ракометна репрезентација загуби попладнево убедливо од Швајцарија со 31-14 во рамки на четвртиот и последен натпревар од групната фаза на ЕХФ шампионатот во Варна.

  Победникот го навести веќе првото полувреме по кое Швајцарците обезбедија предност од 12-6, а играта на македонскиот состав целосно се распадна во продолжението и на крајот противникот славеше победа со високи 17 голови разлика.

  Македонските ракометни младинци настапот на ЕХФ шампионатот во бугарскиот град Варна го завршија претпоследни во групата Б2 со една победа, едно реми и два порази.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img