More

  Џејн Фонда на 86 години ги засени сите убавици на црвениот тепих во Кан

  spot_img

  Филмскиот фестивалот во Кан беше отворен синоаќа, 14 мај, со премиерата на филмот „Вториот чин“, а на црвениот тепих продефилираа бројни европски и меѓународни актерки, манекенки и инфлуенсерки кои на дело ја покажаа магијата на високата мода.

  Синоќа вниманието го привлекоа изданијата на руската манекенка Татјана Корсаков во елегантен, но заводлив фустан од зелено кадифе, а манекенката Тејлор Хил покажа дека нема грешка со црно-бела тоалета. Фанцуската актерка Жулиет Бинош изгледаше блескаво во раскошен црвен фустан.

  Легендарната Џејн Фонда беше и остана класа, а сега тоа го докажа и во Кан. На 86-годишна возраст во класичен црн костум и палто со леопард принт ги засени сите останати благодарение на својот став и вродената елеганција.

   

   

  Џејн позираше во ласкав стајлинг, а сите погледи беа вперени во накитот што ѝ беше нанижан околу стомакот и половината. Освен накитот, ѕвезда на целиот изглед беше и везот, низата шарени цветови, кои даваа посебна доза на шарм.

  Врз овој гламурозен комбинезон, Џејн ставила впечатливо жолто-црно палто со леопардов дезен на рамениците.

  Kосата ѝ беше свиткана во неправилни бранови и така постигна вистински француски изглед. Холивудската дива целиот изглед го завршила со светло црвен кармин.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img