More

  Дејвид Бекам откри што се случило со неговата Викторија бидејќи претерала со она што најмногу го сака

  spot_img

  Викторија Бекам претерала со вежбањето во теретана, што нејзиниот сопруг Дејвид Бекам им го покажа на сите на Инстаграм.

  Познатиот пензиониран фудбалер Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија се познати по нивната љубов да вежбаат и да се одржуваат во форма, но сега откри дека неговата сопруга колабирала по особено интензивен тренинг.

  Викторија (49) е позната по својот исцрпувачки режим на вежбање, за кој еднаш рече дека вклучува 60 минути вежби за раце и нозе, тонирање и кондиционирање и многу штици. Сепак, се чини дека таа отиде малку предалеку во понеделникот бидејќи Дејвид објави две фотографии на Инстаграм на кои лежи на подот покрај опремата за вежбање по тренингот со славниот фитнес тренер Боби Рич.

  „Не дека мојата сопруга е драматична или нешто друго, но ова се случи утрово“, напиша Дејвид.

  Викторија исто така сподели фотографии и снимки на нејзината страница на Инстаграм со натпис: „Сакам да дремнам“.

  Викторија е нормално педантна кога станува збор за здрава исхрана и вежбање. Зборувајќи за нејзината многу, многу дисциплинирана рутина, за која рече дека ја прави најсреќна, таа за магазинот The Guardian’s Weekend изјави дека нејзиниот ден започнува помеѓу 5.30 и 6 часот наутро со трчање на неблагодарна работа од 7 километри, што е мешавина од брзо одење по угорницата и џогирање.

  „Тоа е единствениот пат кога гледам телевизија – кутии, документарни филмови, па со нетрпение го очекувам. Трае 45 минути“, откри таа.

  Потоа следи сесија со личен тренер во приватната теретана на Викторија, која вклучува 30 минути нозе, 30 минути раце, тонирање и кондиционирање, потоа многу штици и слично. Дејвид исто така сака да вежба со магнатот, а неодамна сподели видео од нив како лежат на душек за вежбање држејќи се за раце додека се потат додека прават крцкање.

  Бекамови неодамна се најдоа во центарот на вниманието во октомври кога беше премиерно прикажан новиот документарен филм на Дејвид на Нетфликс, „Бекам“. Со нетрпение очекуваната документарна серија ја прикажува нивната врска како пар денес и низ годините, како и неволјите низ кои поминале како што е аферата на Дејвид со Ребека Лос.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img