More

  Час облаци, час сонце за викендот

  spot_img

  Денеска времето ќе биде променливо облачно, а попладне и кон крајот на денот со повремен локален слаб дожд во западните и крајните источни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

  Во Скопје се очекува променливо облачно и претежно тивко време.

  Се прогнозира дека во понеделник ќе настапи преодно стабилизирање, а во вторник повторно времето ќе биде променливо облачно со локален дожд. Температурите до вторник ќе бидат без поголеми промени, а во среда ќе дува северен ветер и ќе има благ пад на дневната температура.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img