More

  Бугарин фатен на граничниот премин Прешево во Србија

  spot_img

  Српската гранична полиција и полицијата од Врање привеле бугарски државјанин кој криел дрога во бункер во цистерна на граничниот премин Прешево-Табановце. Кај И.И.(44) најдени се 42,3 килогами прашкаста материја слична на амфетамин.

  Српски „Информер“ пишува дека случајот бил откриен кога мобилниот скенер на царината го издвоил камионот со странска регистрација кој од Грција се упатил кон Белгија.

  „Полицијата на граничниот премин Прешево, на влез во Србија, во специјално направен бункер во цистерната на камионот управуван од пријавениот , пронашла 63 пакувања со супстанца за која се сомнева дека е амфетамин“, соопшти МВР на Србија во соопштение.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img