More

  Гром удри во авион додека полетуваше, во него имало 550 патници

  spot_img

  Редок и опасен инцидент со својот телефон снимил пилотот Итан Вест кој во неделата се наоѓал во близина на аеродромот во Ванкувер. Тој успеал со камерата да го фати моментот кога гром удрил во авион.

  Имено, тој го набљудувал полетувањето на авионот „Boeing 777-300ER“ кога гром одеднаш удрил во леталото.

  Авиокомпанијата „Air Canada“, која е сопственик на авионот, потврдила дека дошло до удар на гром. Авионот бил прегледан по доаѓањето во Лондон по што продолжил со вообичаениот ред за летање.

  Од Американската национална метеоролошка служба велат дека ваквите инциденти се случуваат еднаш или два пати годишно, но е многу ретко некој да успее да ги овековечи.

  Погледнете како изгледало сето тоа:

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img