More

  Бројот на смртни случаи од труење со метил алкохол се искачи на 47

  spot_img

  Бројот на загинати од труење со метил алкохол во индиската држава Тамил Наду денеска се искачи на 47, соопштија локалните власти.

  Од средата повеќе од 150 лица се примени во болниците поради труење со нелегално произведени алкохолни пијалоци.

  118 лица денеска се во болници, пренесува Ројтерс.

  Полицијата привела четири лица за нелегална продажба и запленила 200 литри алкохол.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img