More

  Ботокс во само една чаша: Ги топи мастите, ја подмладува кожата и ги отстранува брчките

  Овој пијалок за многу кратко време стана вирален бидејќи голем број жени потврдија дека по редовното консумирање забележале дека кожата им е поубава, а и дека побрзо ослабнале.

  Сигурни сме дека знаете дека она што го внесувате во вашето тело е многу важно за убав и свеж тен и спречување на брчки.

  Затоа и не е чудно што еден пијалок стана вирален речиси преку ноќ, а многу жени потврдија дека забележуваат забележлива разлика и кога е во прашање лицето и кога е телото.

  Состојки:

  2 излупени портокали

  4 до 6 моркови или половина пакување бебешки моркови

  3 см исечен ѓумбир

  1/3 чаша вода

  Подготовка:

  Сите состојки ставете ги во соковник, па процедете. Ако немате ладна преса, можете да ја процедите добиената смеса преку газа или чиста памучна крпа. Се консумира еднаш дневно и идеално пред спиење, за здравите состојки да ја направат својата „магија“. Ако комбинацијата ви е јака, најдобро е да започнете три пати неделно, па постепено да зголемувате и за еден месец ќе забележите промена на изгледот на кожата и телото, пишува Крстарица.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img