More

  Бебе починало вчера во Ротердам, Холандија, откако било оставено во автомобил паркиран покрај патот

  spot_img

  Бебе починало вчера во Ротердам, Холандија, откако било оставено во автомобил паркиран покрај патот, јавува Ен-Ел Тајмс.

  Еден маж е приведен на местото на настанот, соопшти полицијата.

  Автомобилот „ауди ку-2“ наводно имал белгиски регистрации.

  Пожарникарите, полицијата и медицинските лица пристигнале на местото на настанот околу 17 часот, по што го скршиле совозачкото задното стакло за да го извлечат детето. На помош е испратен медицински хеликоптер. Сепак, обидите да се оживее бебето биле неуспешни.

  „За жал, детето почина. Полицијата ги истражува околностите“, соопшти полицијата.

  Температурата на воздухот беше околу 20 степени Целзиусови.

  Полицијата веднаш не откри како осомничениот бил поврзан со возилото и детето. Тој бил приведен во полициска станица каде што требало да биде сослушан.

  Во моментот кога детето било пронајдено во автомобилот, температурата на воздухот била околу 20 степени Целзиусови. Под слични услови, температурата во кабината на затворено возило може да се искачи до 30 степени во рок од 10 минути, до 40 степени во рок од 35 минути и може да се приближи до 50 степени по 90 минути.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img