More

  Бајден го нарече Путин „луд кучкин син“, одговорот стигна од Кремљ!

  spot_img

  Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“.

  „Имаме луди кучкини синови како Путин и другите и мораме постојано да се грижиме за нуклеарниот конфликт, но егзистенцијалната закана за човештвото е климата“, рече Бајден во средата, мислејќи на климатската криза, според Гардијан.

  Не требаше многу време за реакција од Кремљ. Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, рече дека коментарите на Бајден се навреда за САД.

  „Бајден глуми имиџ на холивудски каубој во корист на американската внатрешна политика“, рече Песков.

  „Вакви едноставни изјави од устата на шефот на државата веројатно нема некако да го навредат шефот на друга држава, особено претседателот Путин. Но, ова е голем срам за САД“, изјави Песков, а пренесува руската ТАСС.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img