More

  Австралискиот актер Питер Харди почина на 67-годишна возраст

  spot_img

  Австралискиот актер Питер Харди почина на 67-годишна возраст, јавуваат странските медиуми.

  Како што објавија локалните медиуми, Харди се удавил на плажа во Западна Австралија, а неговото безживотно тело било извлечено од водата на Саут Бич во Фремантл околу 10 часот наутро во четвртокот на 16 март.

  Случајните минувачи се обидувале да го реанимираат додека не пристигнала брзата помош, но за жал, безуспешно.

  Питер Харди беше најпознат по улогата во легендарните серии „Ќерките на МекКлауд“, „Соседи“ и филмот „Чопер“.

  Роден е во Перт, но долги години живеел во Лондон.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img