More

  Австралискиот актер Грегори Чарлс Риверс се самоубил со труење со јаглерод моноксид

  spot_img

  Австралискиот актер Грегори Чарлс Риверс почина минатиот петок на 58-годишна возраст. Неговото тело било пронајдено откако се самоубил со труење со јаглерод моноксид.

  Во 2017 година му бил  дијагностициран рак на кожата, успешно бил опериран, но подоцна лекарите му откриле дека има аритмија. Неговата состојба на срцето била толку сериозна што морал да оди двапати на операција, со што направил долг од 800.000 хонкгонкшки долари.

  Риверс роден во Квинсленд се пресели во Хонг Конг кон крајот на осумдесеттите, каде имаше завидна кариера играјќи во преку 40 продукции. Меѓу филмовите во кои играше се издвојува акциониот трилер „Man on the Edge“ од 2022 година каде глумеше со легендарниот хонгконшки актер Сајмон Јам. Познатиот актер глумеше заедно со Џеки Чен во комедијата од 2021 година All U Need Is Love.

  Пред да се насочи кон актерството, тој имал друга професионална љубов, па во светот на актерството влегол со диплома по медицина на Универзитетот во Нов Јужен Велс, пишува „Дејли мејл“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img