More

  Антониа Гиговска и Роберт Спасенцовски направија голема свадба

  spot_img

  Пејачката Антониа Гиговска и нејзиниот избраник, пејачот Роберт Спасенцовски, попознат како Џокер, пред речиси една година ја крунисаа својата љубов со брак, во меѓувреме им се роди синот Киан, а викендов одлучија да направат голема свадбена прослава за своите пријатели и роднини.

   

  Свадбената прослава беше во еден скопски познат ресторан, на која присуствува голем број од македонската естрада меѓу кои Дарко Димитров, Роберт Билбилов, Лина Пејовска…

  Инаку, Антониа за свадбената церемонија одбра две венчаници.

  Првата венчаница за официјалниот дел од церемонијата, односно за венчавањето во црква, беше елегантна со тантела, додека за свадбената прослава во ресторанот, убавата невеста облекла мини венчаница.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img