More

  69-годишна жена со БМВ вчера направила карамбол во Штутгарт

  spot_img

  Еден полицаец загина, а уште еден е тешко повреден откако придружбата на унгарскиот претседател Виктор Орбан била вклучена во страшен сообраќаен судир. Несреќата се случила околу 11:15 часот во квартот Дегерлох во Штутгарт, Германија, кога унгарскиот лидер бил придружуван до аеродромот.

  Мотоциклистичкиот одред на сообраќајната полиција во Штутгарт го придружуваше унгарскиот претседател до аеродромот во Штутгарт на Лефелштрасе.

  Но, 69-годишна жена која управувала со БМВ, занемарила дека полицијата веќе ја затворила раскрсницата, па свртела лево и удрила во моторциклот на 61-годишниот полицаец кој го следел автомобилот на Орбан.

  Од силината на ударот моторот било фрлено врз моторот на 27-годишен колега на мотоциклистот, кој со својот мотор ја блокирал раскрсницата за сообраќај.

  Во судирот двајцата полицајци се тешко повредени и итно се пренесени во болница, пишува германскиот таблоид „Билд“.

  Но, и покрај максималните напори на итната помош, 61-годишниот полицаец набрзо починал од повредите.

  Јавното обвинителство и полицијата во Штутгарт преку соопштение обзнанија дека се случила несреќа.

  Орбан вчеравечер ја гледаше драматичната победа на Унгарија над Шкотска на натпреварот од Европското првенство.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img