More

  62-годишник од Србија е уапсен на Ќафасан

  spot_img

  Полицајци ноќеска уапсиле 62-годишен маж од Република Србија.
  Полициските службеници го лишиле од слобода М.П.(62) на Граничниот премин Ќафасан, во 21.45 часот, бидејќи при извршена проверка во службената евиденција било констатирано дека се бара од страна на Интерпол Германија.

  Тој бил предаден на полициски службеници од ОВР Струга за понатамошна постапка.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img