More

  55-годишен скопјанец уапсен во населба Ѓорче Петров

  spot_img

  Денеска (28.06.2024) околу 12.25 часот во Скопје, на територија на Ѓорче Петров, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишија од слобода А.Е.(55) од Скопје, кој бил баран со потерница по наредба од Основен кривичен суд- Скопје, за затворска казна од две години, во врска со чл.235 ст.1 од КЗ.

  Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img