More

  303 сообраќајни прекршоци во Скопје, 156 санкционирани  пешаци

  spot_img

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (08.02.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

  На територија на град Скопје изречени се вкупно 303 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 53 санкции, 156 мерки за прекршоци што ги чинат пешаците, 20 санкции за возење без возачка дозвола.

  Изречени се осум мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, четири санкции за возач почетник, три мерки за недавање првенство на минување на пешаци, 58 за непрописно паркирање.

  Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img