More

  Голем месечен хороскоп за април: Вагите ќе ослабат неколку килограми, а Лавовите ќе се сретнат со љубовта

  spot_img

  Влегуваме во месецот на ретроградниот Меркур, затоа подгответе се за одложувања и збунувачки ситуации, а доаѓа и затемнување на Сонцето кое не поттикнува да се подобриме себеси, односот со себе, како и сопствениот живот.

  Овен
  Еден од најзначајните месеци од оваа година е пред вас. Решавате некои ситуации од минатото, размислувате да започнете нови работи, се враќате назад за да подобрите, поправите или подобро да разберете нешто.

  Работа ретрограден Меркур во вашиот знак, до 25.4. ќе ви ги покаже оние работи кои сè уште треба да се подобрат или решат, за да може бизнисот да работи подобро и поедноставно. Бидете трпеливи и почекајте некои достигнувања.

  Љубовта Венера во вашиот знак укажува на зголемување на настаните и нови искуства во љубовниот живот. Ќе ви се додворуваат додворувачи, ќе имате повеќе можности за излегување и забава. Вашата привлечност нема да остане незабележана.

  Здравје Многу динамичен месец може да биде исцрпувачки со денови. Поради ова, ќе ви треба подолг сон и одвреме-навреме ќе се повлекувате во самотија, одејќи во природа. Обрнете повеќе внимание на вашите стапала.

  Оценка на месецот: 5

  Најсреќните денови: На 18 април ве очекува пријатен настан со неизвесен исход. Пушти се и уживај во она што се случува.

  Совет: Оставете го застареното и бесмисленото, земете го корисното и продуктивното.

  Оценка на месецот: 3/4

  Најдобри датуми: 15 април Месечината во вашиот знак ве поттикнува да ги покажете своите чувства. Можеби ќе бидете пријатно изненадени од повратните информации.

  Совет: Најдете начин да се одморите кога сè е премногу за вас.

  Лав
  Фокусирани сте на планирање на иднината. Можеби веќе имате идеја, визија, но сè уште не сте сигурни како да ја реализирате. Тоа време допрва доаѓа. Месечината е одлична за патување, учење, поврзување со луѓе кои живеат далеку од вас.

  Бизнис Ова е месецот во кој треба повеќе од кога било да знаете што сакате и каде сакате да одите следно. Истражувајте, учете, оддалечете се од познатите места, осмелете се да ризикувате и да пробате нешто ново, непознато и различно.

  Љубов Нешто значајно се случува во втората половина на април. Нова можност, нова можност. Можно е љубовните настани да се поврзани и со деловни амбиции. Искуството со лице кое живее во друг град ќе биде значајно.

  Здравје Внесете повеќе нови и квалитетни содржини во вашето слободно време. Ќе се чувствувате подобро ако одите на повремено патување, промените нешто во вашето секојдневие. Рутината често е заморна и носи незадоволство.

  Оценка на месецот: 4/5

  Најдобри датуми: На 16 април можете да добиете нешто што ви треба. Затоа барајте без двоумење и уживајте во една победа.

  Совет: Почестете се со пократко патување. Потребна ви е пауза од вашата рутина.

  Богородица
  Ова е месец во кој оставате нешто зад себе бидејќи не продолжува понатаму. Понекогаш е тешко да се ослободиме од она за кое сме приврзани, но дали ќе одлучите да го сторите тоа ќе ви биде важно на долг рок. Важни промени доаѓаат преку односите и соработката со другите.

  Деловни Финансиските прашања, како и имотот што го делите со други луѓе, ќе бидат важен проблем овој месец. Решавањето кредити, животното осигурување, наследството или финансиските инвестиции се теми со кои повеќе ќе се занимавате.

  Љубов Ќе има промени кои можеби нема да ви одат во прилог, но ќе ви покажат каде грешите, што очекувате, што не е реално. Партнерот би можел да има одбранбен став. Ако во вашиот живот влезе зафатена личност, размислете…

  Здравје Поволен месец за некоја терапија. Време е да се лекува емоционалната или физичката болка. Ако барате, ќе најдете што може да ви помогне во ова. Обрнете повеќе внимание на исхраната и варењето.

  Оценка на месецот: 3

  Најдобри датуми: посветете им го 19 април на оние што ги сакате. Организирајте дружење, почестете се со поголема релаксација и забава.

  Совет: Посветете повеќе внимание на вашето здравје. Ви треба пауза.

  Вага
  Најмногу настани ве очекуваат на полето на односите со другите. Затемнувањето во Овен на 8 април ќе иницира нов процес на промени во бракот, врските воопшто, а можеби и во однос на договорната врска.

  Ретроградната работа на Меркур може да донесе многу збунувачки информации за кои нема да бидете сигурни каква одлука да донесете. Ќе се зголеми работната активност, можни се кадровски промени, но и прекувремена работа.

  Love The Solar Eclipse на 8 април ќе отвори ранливи места преку интеракција со блиска личност. И начинот не е да го обвинувате другиот, туку да тргнете од себе и да видите дали вашата ментална слика за настанот е вистинита.

  Здравје Ова е време кога можете да ослабете, но и да почувствувате непријатност во нозете. Вените, стапалата, квалитетот на спиењето ќе бараат повеќе внимание. Можеби превирањата на љубовта ви ја крадат енергијата.

  Оценка на месецот: 3/4

  Најдобри состаноци: На 21 април ќе оставите впечаток на една личност. Она што го кажувате и како постапувате нема да остане незабележано.

  Совет: Кажете „не“ без каење.

  Скорпија
  Пред вас е многу напорен месец. Многу работа, состаноци и разговори нема да ви остават многу слободно време. Но, важно е да најдете време за уживање, забава и одмор за лично задоволство.

  Работа Обрнете внимание на начинот на кој ги исполнувате обврските и на луѓето со кои работите. Ќе биде потребно повеќе трпение и компромиси за се да оди според планот. Можни се и некои деловни промени.

  Љубов Љубовниот живот ќе биде во сенка на работата. Но, околу 21 април, средбата на Јупитер и Уран во вашето поле за врска може да донесе нова можност која ќе придонесе за развој на вашата врска или значително запознавање со нова личност.

  Здравје Внимавајте на здравјето. Зголемете го вашето вежбање, променете ја исхраната, донесувајте одлуки за зајакнување на вашиот имунитет. Нешто треба да се смени во навиките за подобро здравје.

  Оценка на месецот: 4

  Најдобри состаноци: Полната месечина во вашиот знак на 23 април укажува на интензивни емоции и силна физичка привлечност.

  Совет: Грижете се за деловната комуникација.

  Стрелец
  Прекрасен месец за релаксација, забава, смеа, дружење со пријателите. Иако Марс и Сатурн ве притискаат со некои обврски и чувство на обврска, заобиколете ја таа принуда и дозволете си повеќе љубов, повеќе спонтаност, повеќе среќни моменти.

  Работа Имате можност успешно да ги поминете деловните обврски кои се пред вас. Можно е преку работата да се дружите, па дури и да се забавувате додека работите. Но, семејните и домашните обврски ќе ви бидат потешки.

  Љубов Некои ќе бидат пријатно изненадени од романса, флерт, додворувач кој нема да се откаже додека не го освои вашето внимание. Може да прославите нешто или да сретнете некого на прослава. Внесете нова и возбудлива содржина во вашиот брак.

  Здравје на Марс и Сатурн во Риби може да донесат зголемен замор или повремени напади на слабост. Затоа е важно слободните викенди да ги искористите за одење во природа или за некоја друга активност која ве релаксира и смирува.

  Оценка на месецот: 4

  Најдобри состаноци: На 24 април ве очекува настан кој ќе ви донесе големо олеснување бидејќи нешто ќе доведете до крај.

  Совет: Уживањето и забавата ќе ви бидат лек против се што ве мачи.

  Јарец
  Донекаде напорен месец, а најактивни ќе бидат на приватен фронт. Фокусот е на односите со родителите, домувањето, но и односите со децата. Можеби ќе треба да се согласите на некои компромиси за да го задржите мирот.

  Работа Некои ќе договорат нешто дома, други ќе работат нешто приватно, а можно е и работната активност да бара патување на терен, пократко патување и многу движење. Еден разговор ќе биде значаен околу 12 април.

  Љубов Нема да бидете расположени за љубов и размена на нежности. Можно е околу 8 април да не ви се допаѓа однесувањето на партнерот и нешто да ве налути. Се ќе почне да се смирува во последните денови од месецот.

  Здравје Грижете се за пролетните алергии, како и за некои чувствителни точки на вашето тело. Кога сте напнати или лути, прошетајте, тргнете се од луѓето кои ве исполнуваат со немир и нервоза.

  Оценка на месецот: 3

  Најдобри датуми: На 29 април почнуваат да се решаваат проблемите кои ве следеа на почетокот на месецот. Сè полека си доаѓа на свое место.

  Совет: Не донесувајте одлуки зад кои не можете да застанете.

  Водолија
  Април е месецот во кој често ќе останете во автомобил, возејќи од едно место до друго, а честите телефонски повици и пораки нема да ви дадат мир. Менталната активност е нагласена, а односите со роднините носат нови искуства.

  Работа Ве очекуваат важни преговори и состаноци и обидете се да се координирате и организирате се што е можно подобро за да го извлечете најдоброто од се. Ќе решите и важно финансиско прашање кое добро ќе помине со мали потешкотии.

  Љубовта Затемнувањето на Сонцето на 8 април може да го означи почетокот на промените во вашата врска, особено оние кои се однесуваат на комуникацијата со партнерот. Ќе се промениш. Ќе сфатите дека некои работи треба да се кажат и потоа да се отпуштат, пренесува 24сата.

  Здравје Ќе имате корист од физичката активност која вклучува пешачење, возење велосипед или ролери. Во моменти на одвраќање и збунетост, бидете повнимателни кога возите или одложувајте се додека не се смирите малку.

  Оценка на месецот: 4

  Најдобри датуми: На 3 април поправате една грешка од минатото. Ќе добиете информации кои ќе ви помогнат во тоа.

  Совет: Бидете повнимателни во движењето и сообраќајот.

  Риба
  Многу работи ќе се вртат околу парите, имотот и сето она што го поседувате и го сметате за свој имот. Можеби некои луѓе ќе се обидат да присвојат дел од тоа. Затемнувањето на Сонцето на 8 април носи енергетски поттик за вашите финансии.

  Работа Ќе работите на работи од големо финансиско значење. Ќе бидете продуктивни, неуморни, но најважно од се ќе биде вашата работа да биде ценета и на крајот сето тоа да се исплати. Можете да купите или продадете нешто.

  Љубов Можно е да има некои нејаснотии во начинот на кој погрешно го толкувате однесувањето на партнерот, но и вашето. Важно прашање во вашата врска ќе бидат парите, па затоа е важно да се договорите за ова прашање.

  Здравје Марс и Сатурн во вашиот знак од една страна носат многу енергија, а од друга страна замор и преголем товар. Затоа, потребно е да разберете кога е потребно да застанете и да се одморите. Внимавајте на глуждовите и стапалата.

  Оценка на месецот: 4

  Најдобрите датуми: 6 април, ден пред затемнувањето на Сонцето, ќе биде значаен за вас во однос на љубовта и односите со вашата сакана.

  Совет: Направете ги потребните промени во вашиот финансиски живот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img