More

  201 санкционирани возачи во Скопје

  spot_img

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.02.2024) продолжи со акциските контроли во областа на сообраќајот.
  Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 201 мерка, меѓу кои 35 санкции за непочитување на брзината на движење, 19 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, шест санкции за некористење на сигурносен појас, 11 мерки за користење на мобилен телефон при управување…

  Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img