More

  Ѕвездата од серијата „Луди 70-ти“ е осудена на 30 години затвор поради силување

  spot_img

  Дени Мастерсон (47) глумеше во популарната хумористична серија „Луди седумдесетти“, која се емитуваше во времето на неговите злосторства.

  Поранешната ѕвезда на серијата „Луди седумдесетти“ во четвртокот беше осудена на 30 години затвор за силување на две жени.

  Обвинителите тврдеа дека Мастерсон се потпирал на неговиот статус како истакнат скиентолог за да избегне одговорност.

  Во четвртокот, судијката Шарлејн Олмедо им дозволи на нејзините жртви да ги читаат изјавите за влијанието на жртвите во судот пред изрекувањето на пресудата.

  Мастерсон беше прогласен за виновен во мај на повторното судење, откако првата порота не можеше да донесе пресуда во 2022 година.

  Пред рочиштето за изрекување на пресудата, судијата го одби барањето на тимот на одбраната на Мастерсон за ново судење.

  Актерот беше осуден откако три жени сведочеа дека тој сексуално ги нападнал во неговиот дом во Холивуд од 2001 до 2003 година – на врвот на неговата телевизиска слава.

  Поротата слушна сведоштво дека им дал дрога пред да ги нападне.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img