More

  Зошто Хелена му рекла „не“ на Ибрахимовиќ?

  spot_img

  Златан Ибрахимовиќ откри зошто не е во брак со Хелена Сегер (53) и зошто никогаш нема да се ожени со неа. Едноставно, тој побара и беше одбиен. Легендарниот шведски фудбалер има „илјада интересни“ приказни од играчките денови и приватниот живот, а она што малкумина го знаат за него е дека тој не е оженет, пишува Мондо.

  Иако медиумите често зборуваат за неговата сопруга Хелена Сегер, до неодамна не се знаеше дека тие двајца официјално не се во брак. Тие се во врска повеќе од 20 години, имаат два сина Максимилијан (17) и Винсент (16), но врската нема да ја крунисаат со брак, веројатно никогаш.

  Тоа не беше идејата од самиот почеток, бидејќи Златан Ибрахимовиќ веќе беше загреан до брак. Згора на тоа, Златан бил свршен за келнерка пред да ја запознае Хелена, но ја раскинал свршувачката бидејќи не разбрал што сакала да каже. Тој објасни дека кога слушнал дека „треба да се ожени следната година“ не доаѓа предвид, а како што стојат работите ќе остане вечен ерген.

  Во емисијата на британскиот новинар Пирс Морган фудбалерот изјави дека на паркингот на железничката станица во Малме ја запознал Хелена која е 11 години постара од него. Тој стоел до неа во црвено Ферари со намера да ја импресионира, но девојката до него била сосема поинаква од сите кои претходно ги запознал. Беше остварена во бизнисот, стана ТВ-лице во Шведска, па фудбалер не можеше да ја „разнесе“ од нозе.

  – Не се откажав. Ја видов таа русокоса на паркинг… Мене во Ферарито, сакав да бидам кул, но и таа беше кул. Се паркирав до неа и таа целосно ме игнорираше. Мислев дека ебаго, дека навистина не очекував тогаш бев срамежлив, не се чувствував како типот што сум денес, а тоа ме изненади штотуку пристигнав во градот, не ни знаев за такви девојки, тие беа сосема поинакви од моите крај, одеднаш забележав нешто ново, не ни знаев што се случува во центарот, дека има такви плавуши… – рече Ибрахимовиќ.

  – Ја поканив да оди со мене. Да не беше постара од мене, немаше да издржи. Јас имам поинаков темперамент, таа сè уште е со мене поради годините. Можеби ќе видеше нешто во мене! – се насмеа Златан.

  Според фудбалерот, годините направиле клучна разлика во нивната врска. Златан созреваше со Хелена, се менуваше од година во година, а кога сакаше да се ожени со својата долгогодишна партнерка, слушна „не“ . Но, тоа само уште повеќе го купи, бидејќи сфати кого има покрај себе.

  – Зошто не се венчавме? Па, да не изгубам половина од мојот имот – се насмеа Ибрахимовиќ и ја откри вистината:

  – Ја запросив, а таа рече „не“ пред неколку години. Таа е јака жена.. Ѝ реков дека после 20 години треба да се венчаме, а Хелена рече дека брак не ѝ треба, оттогаш уште повеќе ја почитувам, тоа е повеќе од брак. Ми рече „не мора да се омажам за тебе за да покажам дека сме заедно, имаме две деца и не ми треба хартија за да докажам дека е моја. На крајот, тоа е неважно!“ – раскажува фудбалерот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img