More

  Зијадин Села ја коментираше можната амнестија на Никола Груевски

  spot_img

  Поранешниот лидеро на Алијанса за Албанците и пратеник, Зијадин Села вели дека неговата партија не учествувала во преговорите за враќање на поранешниот премиер Никола Груевски, а дека се чини дека на амнестијата влијаела опозицијата.

  Села рече и дека ако се отвори тој случај тогаш тој лично и неговата партија би биле заинтересирани на маса да се стават амнестиите за случаите „Монструм“, „Диво Насеље“ и „Алфа“.

  – Не би било добро за правната држава доколку се амнестираат само политичарите. Да се ​​отвори ова, ќе ме интересира овој случај, ако на маса се стават случаите „Монструм“, „Диво Насеље“ и „Алфа – изјави Села во емисијата „Клик плус“ на ТВ21.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img