More

  Жените потврдуваат дека им се допаѓа: Правилото „шест минути“ кое ќе ви го промени сексуалниот живот

  spot_img

  Дури 61 процент од жените потврдиле дека им треба токму тоа.

  Се вели дека секој почеток е тежок. Иако повеќето ќе се согласат дека оваа изјава е вистинита, таа не важи за почетокот на љубовната врска.

  Нововенчаните парови не можат да го тргнат погледот еден од друг и постојано се трудат да се израдуваат.

  Тие секојдневно ги негуваат пеперутките кои ги чувствуваат во стомакот, а времето поминато заедно го сметаат за бесценето. Некои се заљубуваат толку многу што во партнерот го гледаат само најдоброто, а некои преку партнерството растат како луѓе.Една од најважните работи на почетокот на врската е секако добриот секс. Страсните активности меѓу чаршафите се толку добри, секој допир е возбудлив, а нововенчаните парови секогаш наоѓаат време за интимно уживање. По напорниот ден сексот е одмор, а не дополнителна обврска, а мојата главоболка е реченица која нема да им текне на новите љубовници.

  Што ако сексот падне на листата на приоритети
  Сепак, сè убаво е краткотрајно, барем кога е сексот во прашање. Кога занесот ќе се претвори во љубов и кога ќе се создадат подлабоки чувства, сексот спаѓа на листата на приоритети, а љубовта станува повеќе за разговор, поддршка и доверба. Ова може да биде проблем за долгогодишните партнери, а недостатокот на секс може да резултира дури и со непоправливи проблеми, понекогаш дури и со раскинување.

  Доколку сте останале без страст и инспирација после години врски, а свесни сте дека сексот е основен дел од љубовната врска, постои решение кое не чини ништо, е многу едноставно за спроведување, научно потврдено и функционира во сервис на взаемно задоволство.

  Сексот овозможува физичка и психолошка поврзаност на партнерите, па затоа треба да интервенирате доколку забележите дека сте го запоставиле. Експертите велат дека можете да го направите ова користејќи го правилото „шест минути“, кое може да ви го спаси сексуалниот живот. Не само да заштедите, забележуваат, туку да го подигнете за неколку нивоа и да ја зајакнете вашата врска.

  Шест минути до секс, како на почетокот на врската
  Советот за сексуални информации и едукација на Канада објави студија во која се наведува „правилото на шест минути“ како најдобар и во исто време наједноставен начин за подобрување на вашиот сексуален живот. Вклучува предигра која трае шест минути. Без разлика дали му угодувате на вашиот партнер или тој вас, шест минути предигра е клучот за добар секс, вели истражувањето.

  Без разлика дали се работи за орален секс, страсни допири или бакнување и без разлика дали тие шест минути ќе ги поделите меѓу двајцата партнери, сексот после тој временски интервал ќе биде многу подобар и попријатен, пишува Задепна.хр.

  Истражувањето било спроведено на 1.500 Канаѓани кои рекле дека им се потребни точно шест минути за да се опуштат и да уживаат во сексот.

  Дури 61 отсто од жените потврдиле дека им требаат најмалку шест минути предигра за да можат воопшто да доживеат оргазам, а 55 отсто од мажите потврдиле дека сексот им бил многу подобар доколку партнерите пред тоа им понудат шест минути дополнително внимание. секс.

  Истото важи и за активностите после секс. Жените кои мажите ги милувале најмалку шест минути после секс се чувствувале задоволно.

  Ако сте западнале во рутина, сега знаете едно едноставно и бесплатно решение кое би можело да ви го подобри сексуалниот живот, а можеби и да го врати во златното доба на почетоците на вашата врска.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img