More

  Жена е спасена откако чекала 14 часа на врвот на потопен автомобил

  spot_img

  Полицајците во езерото Дел Вале, Калифорнија, спасиле жена која 14 часа чекала над потопен автомобил.

  Како што пишува Би-Би-Си, таа била однесена на безбедно со хеликоптер откако нејзиниот автомобил удрил во надојдениот поток.

  Жената преживеала откако се качила на автомобил што се ѕирна над нивото на водата и таму ја поминала ноќта додека следното утро не ја забележале околните планинари.

  Според официјалните податоци, жената поминала 14 часа над својот автомобил. Таа била пренесена во локалната болница со полесни повреди.

  Противпожарната служба објави видео од спасувањето.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img