More

  Земјотресот ја погоди Босна и Херцеговина, почувствуван е и во Хрватска: „Навистина се потресе, среќа кратко траеше“

  spot_img

  Земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтеровата скала ја погоди Босна и Херцеговина со епицентар на 13 километри западно од Мостар.

  „Искрено се потресе, среќата беше кратка“, напиша еден Широбројжан на веб-страницата на Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар.

  Добро се тресеше на четврти кат, објави лице од Мостар, пренесува Дневник.хр.

  „Краток, но доста загрижувачки земјотрес. Многу силен шум што звучеше како гром. Мебелот во куќата се стресе“, напиша жител на Љубушки.

  „Добар стрес, но кратко“, најави жителка на Метковиќ.

  „Добро. Кратко“, напиша жител на Дубровник.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img