More

  Зеленски на средба со Столтенберг

  spot_img

  Украинскиот претседател, Володимир Зеленски е убеден дека Украина ќе се приклучи во НАТО по победата во војната со Русија.

  Зеленски го изјави ова за време на состанокот со офицери кои минуваат курсеви за професионално воено образование според стандардите на НАТО, со генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

  – Според мое лично мислење, ние ќе бидеме во НАТО дури кога ќе победиме – нагласи Зеленски.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img