More

  Запрете ја оваа пропаганда дури не е предоцна, апелира Трајко Славески

  spot_img

  Се чини дека во крвта на американските демократи е да се закануваат и да го плашат електоратот, и дома и во странство, за време на предизборниот период.

  Синоќа, откако поранешниот претседател Трамп решително го победи својот последен преостанат ривал за номинацијата на Републиканската партија во Њу Хемпшир, претседателот Бајден, откако заклучи дека „сега е јасно дека Доналд Трамп ќе биде републикански кандидат“, предупреди дека „влогот не може да биде поголем“, велејќи дека американската „демократија“, „личните слободи“ и американската економија „сите се во прашање“.

  На домашен (македонски) фронт, неговиот пратеник, помошникот секретар Џим О’Брајан, со неговите изјави, се надевам ненамерно, ги охрабри високите претставници на владејачките партии, СДСМ и ДУИ (Артан Груби, Бојан Маричиќ, Димитар Ковачевски), да сеат раздор и да го плаќат електоратот пред претстојните претседателски и општи избори оваа пролет, со гадна реторика од Студената војна.

  Овие гестови не ѝ служат на демократијата и може да го трујат политичкиот и социјалниот амбиент кај нас.

  Ве молам запрете ја оваа грда пропаганда пред да биде предоцна!

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img