More

  Заладување со дожд и ветар

  spot_img

  По невообичаено топлите денови за овој период од годината, од денеска доаѓа ново заладување до дожд и ветар. Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и услови за појава на ретки грмежи, информираат од УХМР.

  Врнежите наместа ќе бидат пообилни и поројни (над 20 л/м²), особено кон крајот на денот и во текот на ноќта. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец (над 60 км/час).

  Минималната температура ќе изнесува од 3 до 10 степени, а максималната темепратура во текот на денот ќе биде од 6 до 17  степени.

  Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец кој повремено ќе засилува. Температурата во главниот град ќе изнесува од 6 до 15 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img