More

  Захарова возврати: „Нека покаже како ќе го направи тоа“

  spot_img

  Естонскиот претседател, Алар Карис, смета дека соседните земји на Русија мора, како што наведе, „да се подготват за најлошото“ и оти Русија нема да се промени ниту по владеењето на претседателот Владимир Путин.

  Карис за финскиот јавен сервис „Иле“ изјави дека најважно во моментов е да се запре „руската воена машина“.

  – Ќе направиме сѐ што можеме за да ги фрлиме на колена Русија и Путин. Тогаш може да започнат сериозни дискусии за завршување на војната во Украина – рече Карис.

  Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова ја коментираше изјавата на естонскиот претседател, Алар Карис.

  – А како ќе го направи тоа, нека покаже – рекла Захарова.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img