More

  Вучевиќ: Излегуваме на широк фронт да не падне ниту еден глас под цензусот

  spot_img

  Претседателот на Српската напредна партија (СНС) и премиер на Србија, Милош Вучевиќ изјави дека оваа партија на изборите учествува во широк фронт бидејќи, според него, Србија се соочува со големи предизвици, па затоа е неопходно обединување.

  „Колку е поширок фронтот на сите оние на кои Србија им е во срцето, без разлика на идеолошките разлики. За мене, секој што ја сака Србија, кој сака независна, слободарска, развиена Србија е добредојден. „Немаме луксуз да се делиме, да дозволиме еден глас да остане под цензусот во оваа доба која е судбоносна, поради некакво несогласување, кое објективно не е од суштинско значење“, рече Вучевиќ во интервју за Политика. весник.

  Тој изјави и дека неговиот однос со Нови Сад е длабоко личен и емотивен, но и професионален, на чие чело бил три последователни мандати.

  „Граѓаните на Нови Сад ќе препознаат се што направивме на 2 јуни и ќе ни дадат поттик да продолжиме. Дека овој град продолжува да расте и да се развива“, рече Вучевиќ.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img