More

  Врнежи од град и дожд направија хаос во неколку региони во Србија

  spot_img

  Србија попладнево ја погоди силно невреме кое предизвика застој во сообраќајот и метеж во повеќе региони.
  Поројни врнежи од дожд и од град забележани се во Ваљево, околината на Уб и Лајковац.

   

  На видеата кои доаѓаат од тој дел на Србија може да се забележат обилни врнежи од дожд. Силен град врнеше и во Пожаревац.

   

  Сообраќајот е забавен, а возењето во јужните и западните делови на Србија е отежнато, иако интензитетот на врнежите се намалува. Од српскиот хидрометереолоши завод најавија дека до крајот на денот се очекуваат врнежи со грмежи.

  =

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img