More

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

  Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

  Максималната температура ќе достигне до 24-от степен, а во Скопје ќе се искачи до 22-от степен.

  Следува период на сончево време со мала до умерена облачност. До петок утринските температури ќе бидат пониски, а преку денот ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

  Од сабота температурите ќе бидат во пораст.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img