More

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец, информираше УХМР.

  „Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во делови од котлината повремено засилен ветер од југоисточен правец“, се вели во соопштението.

  Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност. Утре претпладне ќе има зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд и благ пад на дневната температура.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img