More

  Во Тузла се запали автобус со деца на екскурзија

  spot_img

  Утрово се запали автобус кој превезувал деца од основното училиште „Брчанска Малта“ во Тузла на екскурзија.

  „Во 8 часот и 40 минути утринава во Полициската станица Исток е пријавено за самозапалување на автобус што се случило на улицата Армије во Република Босна и Херцеговина. Полициски службеници излегле на лице место и ги презеле потребните мерки и дејствија. Немаше никаква закана за безбедноста на други лица, не беа загрозени децата“, соопштија за Н1 од Оперативниот центар на МУП на кантонот Тузла.

  Стануваше збор за екскурзија на која првачињата отидоа. За среќа на возилото е причинета само материјална штета.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img