More

  Во Тетово неколку случаи на семејно насилство

  spot_img

  Неколку случаи на семејно насилство се регистрирани од страна на тетовската полиција во текот на вчерашниот ден.

  Прво во 19:40 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 52-годишниот тетовец Ф.С. кој бил пријавен од неговата 20-годишна ќерка и малолетната сестра дека физички ги нападнал. Тој е задржан во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.

  29-годишен тетовец, пак, околу 20 часот пријавил дека дента околу 13 часот во семејниот дом физички бил нападнат од мајката на неговата сопруга, на што му претходела нивна расправија.

  Ноќеска околу 1.45 часот полициски службеници на СВР Тетово го уапсиле 50-годишниот тетовец Р.Д., кој претходно бил пријавен од неговата 40-годишната сопруга дека се однесувал агресивно кон неа и дека и се заканувал. Тој е задржан во Полициската станица Тетово.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img