More

  Во парк покрај училиште силувано 16-годишно девојче

  spot_img

  Грозоморен чин ја потресе јавноста во Босна и Херцеговина, откако беше објавено дека ноќта меѓу 13 и 14 април во парк покрај училиште во Зеница било силувано 16-годишно девојче, пишува Klix.ba.

  Портпаролот на Министерството за внатрешни работи на Зеничко-добојскиот кантон Самир Валентиќ ја потврди информацијата дека било пријавено силување на малолетничка, а на 15 април бил уапсен и приведен 23-годишен маж.

  Според Klix.ba, злосторството се случило во паркот до училиштето во вечерните часови.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img