More

  Во Париз се одржа доделувањето на наградите за најдобрите, Меси замина во Барселона

  spot_img

  Лионел Меси е се поблиску до заминување од ПСЖ, а еден од најдобрите играчи во историјата уште еднаш покажа дека не е многу заинтересиран за случувањата во францускиот шампион.

  Во саботата навечер, во претпоследното коло, Аргентинецот постигна гол против Стразбур во ремито 1:1, со што ПСЖ и теоретски ја обезбеди титулата во Франција.

  Ден подоцна во Париз се одржа церемонија на која беа доделени наградите на најдобрите играчи во Лига 1. Меси беше избран во идеалниот тим, но Лионел не дојде да ја прими наградата.

  Наместо тоа, тој и неговата сопруга присуствуваа на концертот на Колдплеј во Барселона на Олимпискиот стадион. Секако, кога беше забележан, веднаш започна скандирање во градот каде што остави најголема фудбалска трага.

  Враќањето во Барселона и понатаму е една од опциите за продолжување на кариерата на Меси.

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img