More

  ВМРО ДПМНЕ: Железната тупаница на СДС и ДУИ за прогон Катица Јанчева стана фабрика за рекет, уценетиот Јакимовски одработи за заташкување на случајот пред судството на СДС, но не се спаси од црната листа

  spot_img

  Железната тупаница на СДС и ДУИ за политички прогон врз неистомислениците Катица Јаева стана фабрика за рекет. Проектот на СДС-СЈО се претвори во најкриминалната лакрдија овие над 3 децении независност.
  Ја редеа на маици СЈО, сега таа заврши на црната листа за криминал на САД.
  Од друга страна неформалниот коалиционен партнер на СДС, Стевчо Јакимовски кој требаше да прави политички конфликти само за да се спаси од судските случаи кои ги отворија против него, на крај спасувајќи се од судските процеси, не се спаси од црнста листа за криминал на САД.
  Овие две лица се вмешани во високата корупција во Македонија.
  Нема дилеми дека СДС заедно со ДУИ е фабрика за криминал, корупција и производство на манипулации.
  Сите кадри на оваа коалиција завршуваат на црнста лица на срамот и криминалот.
  Од друга страна симтоматично е што за овие луѓе нема сериозни процеси затоа што власта им го амнестира криминалот.
  Јасно е дека време е за промени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img