More

  Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

  - Advertisement -

  Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл.

  Но, тоа беше пред 18 години, денес Епл Мартин, потомок на оскаровец од холивудско семејство и фронтмен на познатиот бенд Колдплеј, е возрасен и полнокрвен член на ѕвездената модна елита.

  Пред неколку дена, примерната студентка дебитираше на модната недела во Париз: ја гледаше ревијата за пролет/лето 2023 година на иконската француска куќа Шанел во друштво на уште две модни инфлуенсери: Луси Бојнтон и Сејди Синк.

  Русокосата, која има неверојатна сличност со нејзината 50-годишна мајка и баба Блајт Денер, носеше класичен ансамбл од твид Шанел во комбинација со густи црни мокасини и уште една иконска креација на Шанел: ватирана чанта.

  Како што напиша модниот новинар и добар пријател на нејзината мајка, Дерек Бласберг: „Карл Лагерфелд го запозна Епл Мартин кога имаше четири години и уште тогаш објави дека еден ден ќе и биде девојка на Шанел. Ова се случи денес!“

  Гвинет Палтроу на социјалните мрежи и во интервјуата често кажува колку е горда на својата ќерка, која таа и нејзиниот поранешен сопруг Крис Мартин, заедно со нивниот сега 16-годишен син Мозес, успеаја добро да ја заштитат од наметливото медиумско внимание.

  Епл, која посетува непознат колеџ, но се вели дека е во Њујорк, има приватен профил на Инстаграм и досега ги избегнуваше забавните и модните индустрии, но сега очигледно само што подлегна на примамливиот шарм на ѕвездата и почна да одговара на поканите. со звучни имиња.

  Во време кога во фабриката за соништа многу се зборува за непотизмот и колку е несоодветно лесно на децата на познатите личности да успеат во денешниот свет, дури и најмладиот член на династијата Палтроу – нејзиниот дедо бил покојниот режисер Брус Палтроу. – сигурно ќе мора да се брани од ваквите обвинувања.

  Во ревијата на Шанел не покануваат никого во првиот ред…

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img