More

  Уште еден есенски ден во мај

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во источните делови. Наместа ќе има услови за појава на ретки грмежи.

  Долж Повардарието ќе дува засилен ветер од југоисточен правец, со брзина од над 60 километри на час.

  Температурата ќе биде иста како и вчера, највисоката до 20 степени.

  Во петок ќе настапи преодно стабилизирање на времето со пораст на температурата. Од сабота кон крајот на денот повторно се очекува нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и појава на невреме.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img