More

  Ураганот Берил удри во Јамајка

  spot_img

  Силниот ураган Берил ја погоди Јамајка со силни ветришта и дожд, оштетувајќи згради и корнејќи дрвја на овој остров на Карибите.

  Берил, во моментов е ураган од четврта категорија, со ветрови до 215 километри на час, го погоди јужниот брег на островот.

  Фотографиите на социјалните мрежи покажуваат поплавени улици и разнесени покриви.

   

  Си-ен-ен пренесе дека една жена загина на Јамајка откако дрво паднало врз нејзиниот дом.

  Ураганот уби најмалку осум лица пред да падне на копно во Јамајка, тројца во Венецуела, тројца во Гренада и еден во Сент Винсент и Гренадини.

  Откако ја погоди Јамајка, Берил ослабе и се упати кон Мексико.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img