More

  Убиено 19-годишно момче по расправија во сообраќајот!

  spot_img

  Во оружена престрелката што се случила синоќа во сараевската населба Отока, убиен е 19-годишниот Фариз Пендек Со него во возилото имало уште три лица, а двајца наводно биле ранети, јавува Аваз, повикувајќи се на извори блиски до истрагата.

  Како што дознава босанскиот медиум, на убиството му претходела банална расправија во сообраќајот. Полицијата трага по убиецот.

  Сѐ уште се утврдува кој испукал и колку истрели го погодиле несреќниот млад човек, кој починал на лице место. Според последните сознанија, полицијата го знае идентитетот на убиецот, кој е осомничен дека го убил 19-годишното момче, дознава Аваз.

  „Дознаваме дека осомничениот преку својот адвокат открил дека сака да се предаде“ – пишува босанскиот портал.

  Фото: Аваз

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img