More

  Убиен 20-годишен терорист, експлозивот сам се активирал

  spot_img

  Во Русија е спречен нов терористички напад во Самарската област, соопшти Федералната служба за безбедност на Русија.

  При приведувањето, експлозивната направа сама се активирала, при што терористот бил убиен. 20-годишен маж планирал да активира бомба во зградата во која била примена хуманитарна помош.

  Според извештаите, нападот бил планиран од соучесник на забранетиот руски волонтерски корпус со поддршка на украинските специјални служби.

  Во акцијата на специјалците, експлозивната направа сама се активирала, при што терористот бил убиен.

  Немаше повредени меѓу членовите на ФСБ и цивилите.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img