More

  Турција направи нешто што се очекуваше на голем турнир од 1998 година

  spot_img

  Турција се пласираше во четвртфиналето на еврото победувајќи ја Австрија со 2:1, а посебно ќе се паметат головите на Мерих Демирал на мечот во Лајпциг.

  Членот на Саудиска Ал Ахли влезе во историските книги, но потсети и на Лилијан Турам на средбата меѓу Хрватска и Франција во полуфиналето на Светското првенство во 1998 година. Имено, Демирал е првиот одбранбен играч по Турам кој постигнал најмалку два гола на еден натпревар во нокаут фазата на големите првенства (ЕП или СП).

  Единствената разлика е што тоа беа само два гола на Турам во 142 настапи за „триколорите“, додека Демирал досега има четири за Турција.

  Со N1 играј фантазија посветена на актуелното Европско првенство и победи

  вредни награди. Повеќе информации можете да најдете ТУКА, а пријавувањето за Фантази Еуро 2024 можете да најдете на ОВОЈ ЛИНК.

  Не пропуштајте ја шансата да бидете дел од најголемиот фудбалски спектакл – N1 Fantasy Football – вашата игра, вашите правила!

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img