More

  Турист од Бугарија загина на албанските Алпи

  spot_img

  Турист од Бугарија бил пронајден мртов откако се изгубил во близина на планината Језерце на албанските Алпи, објави албански Еј-Би-Си.

  По добиената порака од друг бугарски турист кој изгубил контакт со починатиот, била започната копнена и воздушна потрага. Во операцијата бил употребен хеликоптер на вооружените сили.

  По неколкучасовна потрага е пронајдено телото на бугарскиот турист.

  Националната агенција „Цивилна заштита“ ги повикува туристите да бидат внимателни и да ги следат упатствата на специјализираните водичи за неистражени и опасни подрачја.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img