More

  Цената на биткоинот повторно се искачи над 70.000 долари во последните денови

  spot_img

  Цената на биткоинот повторно се искачи над 70.000 долари во последните денови, приближувајќи се до својот историски максимум, додека втората најпопуларна криптовалута етериум скокна за дури 29% на речиси 4.000 долари, додека пазарот на криптовалути се подготвува за „клучното“ гласање во Вашингтон. оваа недела.

  Високиот раст на цените на биткоинот и на етериумот доаѓа откако Комисијата за хартии од вредност на САД (SEC) побара итно ажурирање од оние што поднесуваат барање за средства со кои се тргува со размена на етериум (ETFs).

  Аналитичарите предвидуваат дека итно одобрување може да предизвика ценовен шок од 4,2 трилиони долари.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img