More

  Три лица се повредени во судар на два трамваи што се случи денеска во Нов Белград

  spot_img

  Три лица се повредени во судар на два трамваи што се случи денеска во Нов Белград, јавија српските медиуми.

  Трамвај на линијата 9 удрил во трамвај на линијата 7 на постојката кај раскрсницата на улиците „Јуриј Гагарин“ и „Душан Вукасовиќ“.

  Меѓу повредените се две постари лица и едно дете. Тие со брза помош се пренесени во Клиничко-болничкиот центар  во Земун.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img